LVS/Sportland kausi Ogrē

Andris Staģis, Statistiķis, 22/05/2022 12:51
Foto: Guntis Bērziņs

23 disciplīnās (no 31) uzvarētāji sasniedza šogad labākos rezultātus Latvijā savās vecuma grupās.

Sestdien, 21.maijā, Ogrē notika LVS/Sportland kausu izcīņas ceturtā posma sacensības, piedaloties junioriem (U20) un jauniešiem (U18). Tā kā šīs bija pirmās lielākās sacensības abu grupu vieglatlētiem, tad uzvarētāji gandrīz visās disciplīnās sasniedza šogad labākos rezultātus Latvijā (Lat SB). Bez tam četri rezultāti ir labākie Latvijā arī absolūtajā vērtējumā: Gunta Vaičule 200m veica 23,74 sek. (1061 p. pēc WA tabulām) un juniore Lāsma Zemīte augstlēkšanā – 1.78m (1004 p.). Arī Vineta Krūmiņa diska mešanā – 45.67m un Rihards Pūķis trīssoļlēkšanā – 14.50m.

Uzvarētāji junioriem (U20):

200m Aleks Pelcmanis (Liepāja) – 22,11 sek. (Lat SB) un Jana Andersone (Jelgavas n.) – 26,23 sek. (Lat SB).
800m Etjens Viktors Beļašovs (Daugavpils) – 1:56,58 (Lat SB) un Kamilla Vanadziņa (Arkādija) – 2:14,58.
110 m/b un 100 m/b Jānis Bērziņš (Limbaži) – 15,03 sek.; pr-skr. Ralfs Zazerskis (Kuldīga) - 14,94 (Lat SB) un Daniela Lasmane(Saldus) – 15,06 sek.(Lat SB).
3000 m/šķ Artjoms Sitņuks (Liepāja) – 10:13,96 (Lat SB).
Augstlēkšanā Toms Gaigalnieks (Aizkraukle) – 1.76m un Lāsma Zemīte (Jēkabpils) – 1.78m (Lat SB).
Trīssoļlēkšanā Marks Grantiņš (Liepāja) – 14.08m (Lat SB) un Viktorija Popovičeva (Daugavpils) – 11.96m (Lat SB).
Lodes grūšanā Niks Kļaviņš – 13.52m un Vineta Krūmiņa (abi Cēsis) – 14.55m (Lat SB).
Diska mešanā Artūrs Ozols – 44.46m un Vineta Krūmiņa (abi Cēsis) – 45.67m (Lat SB).

Uzvarētāji jauniešiem (U18):

200m Ģirts Šenkevics (Liepāja) – 22,77 sek. (Lat SB) un Elizabete Kociņa (DKN ) – 25,23 sek. (Lat SB).
800m Jānis Stūrītis (Sigulda/MSĢ) – 1:57,90 (Lat SB) un Austra Ošiņa (Arkādija) – 2:14,57 (Lat SB).
110 m/b un 100 m/b Atvars Ernests Paļulis (Bauska) – 14,76 sek.(Lat SB) un Laura Osipenko (Liepāja) – 14,55 sek.( Lat SB).
2000 m/šķ Kārlis Stukāns (Ogre) – 6:59,05 (Lat SB) un Regvita Gackaite (Lietuva) – 7:35,69; 3. Sanija Gasparoviča (Jelgava) – 8:16,49 (Lat SB).
Augstlēkšanā Renārs Smelters (Cēsis) – 1.84m un Adriana Krūzmane (Dartija) – 1.66m (Lat SB).
Trīssoļlēkšanā Rihards Pūķis (Dartija) – 14.50m (Lat SB) un Janita Antipina (Kuldīga) – 11.43 m (Lat SB).
Lodes grūšanā Kārlis Piziks (DKN/MSĢ) – 14.91m (Lat SB) un Anna Gabriela Hofmane (Bauska) – 12.40m.
Diska mešanā Raits Markus (Balvi/MSĢ) – 44.41m un Evelīna Lazdiņa (Gulbene/MSĢ) – 38.60m.

Jāpiemin, ka šajās sacensībās trīs sportisti ir izpildījuši normatīvus uz Eiropas U18 un Pasaules U20 čempionātiem:
Rihards Pūķis un Aleksis Gailītis trīssoļlēkšanā – Eiropas U18 čempionāts Izraēlā;
Vineta Krūmiņa lodes grūšanā – Pasaules U20 čempionāts Kolumbijā.

Andris Staģis